Türkiye'de Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleri Eğitimi (Online-Zoom)

Eğitim detayı

Konuşmacı: Dr. Yusuf ÖZTÜRKCİ

Türkiye’de Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında önemli destekler sağlayan; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülen IPARD programı destekleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında desteklenen yatırımlar ele alınacaktır. IPARD programı kapsamında, TKDK tarafından Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile 42 ilde yürütülen yatırım destekleri ile Tarım ve Orman İl Müdürlükleri tarafından yürütülen ulusal fonlar ile desteklenen yatırımlar, destek miktarları ve oranları, başvuru koşulları ve uygulama esasları hakkında bilgi verilecektir.

Bu eğitime kimler katılmalı?

Tarım, hayvancılık, su ürünleri, gıda işleme, arıcılık ürünleri üretim ve işleme, el sanatları, katma değerli ürün, yöresel gıda üretimi, konaklama, yeme içme tesisleri vb. alanlarda faaliyet gösteren ya da belirtilen sektörlerde ilk kez yatırım yapmayı planlayan gerçek ve tüzel kişiler eğitime katılabilir.

Bu eğitim katılımcılara ne sağlar?

Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında faaliyet gösteren mevcut işletmelere ve yeni işletme kuracak yatırımcılara destekler hakkında farkındalık oluşturur. Söz konusu desteklere ulaşmak için izlenmesi gereken yol ve yöntemler hakkında bilgi verir.   

Katılım belgesi:

Eğitimin % 70'ine devam eden katılımcılar adına dijital doğrulanabilir katılım belgesi hazırlanacak ve e-posta adreslerine gönderilecektir. Katılım belgeleri E-Devlet üzerinden de sorgulanabilecektir.

Eğitim içeriği:

  • IPARD (TKDK) Destekleri
  • KKYDP Destekleri


Dr. Yusuf Öztürkci’nin Kısa Özgeçmişi

1981 yılında doğdu. 2006 da bölüm birincisi olarak lisans, Yüksek lisans (2009) ve Doktora (2016) çalışmaları Ziraat Mühendisliği alanında tamamladı.  Kamu ve Özel Sektörde Avrupa Birliği destekli çeşitli projelerde eğitmen ve danışman olarak görev aldı.  Kendi alanı ile ilgili olarak tarla bitkileri üzerine akademik çalışmaları ve yayınları devam etmektedir. AB ve Ulusal Tarım ve Kırsal Kalkınma ve Enerji alanındaki hibeleri yatırımcılara sunan, projeleri kabul eden, izleyen ve denetleyen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda çalışmaktadır. Aynı kurumda proje inceleme ve değerlendirme konularında, çeşitli pozisyonlarda 10 yılı aşkın süredir görev yapmaktadır.

 

Eğitim saat 13:30 itibariyle girişlere açılacaktır. Katılımcılarımız eğitime giriş yaptıklarında öncelikle bekleme odasına alınacaktır. Host tarafından isim ve soyisimlerin kontrol edilmesi sonrası eğitime girişleri sağlanacaktır. Bu nedenle, giriş yaparken isim ve soyisim bilgilerinizi düzenlemenizi rica ederiz. Düzenlemeyi Zoom uygulamasından giriş yaparak ya da linke tıklayıp tarayıcıdan giriş yaparak  gerçekleştirebilirsiniz.

 

Merkezimiz yeterli kontenjan oluşmaması durumunda eğitimi başlatmama kararı alabilecektir. Bu durumda eğitim ücretleri kayıt yaptırmış olan kişilerin hesaplarına iade edilecektir.