Şirket Değerlemesi Eğitimi (Online-Zoom)

Eğitim detayı

Konuşmacı: Prof. Dr. Mete DOĞANAY         

Bir şirket de ev, arsa, otomobil gibi bir varlıktır ve diğer varlıklarda olduğu gibi şirketlerin de piyasa değeri vardır. Bir şirket satılırken (şirketin tamamı veya şirket hisselerinin veya ortaklık payının bir bölümü) şirket değeri üzerinden fiyatlama yapılır. Şirketlerin değerinin bilinmesi şirket sahiplerinin varlıklarının değerinin bilinmesi açısından da önemlidir. Bu eğitimde şirket değerini belirleyen faktörlerle şirket değerinin nasıl tespit edildiği üzerinde durulacaktır.

Bu eğitime kimler katılmalı?

Şirket değerinin nasıl tespit edildiğini merak eden şirket sahibi, yöneticisi ve çalışanları bu eğitime katılabilir.

Bu eğitim katılımcılara ne sağlar?

Eğitim sonunda katılımcılar şirket değerinin nasıl belirlendiği konusunda fikir sahibi olurlar ve bunu şirketlerinin değerini artırmak için kullanabilirler.

Eğitim içeriği:

  • Şirket değeri nedir?
  • Şirket değerini etkileyen faktörler nelerdir?
  • Şirket değerinin tespit edilme yöntemleri nelerdir?

 

Prof. Dr. Mete Doğanay’ın Özgeçmişi

Prof.Dr. M. Mete DOĞANAY ABD'de işletmecilik alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Doktora derecesini Ankara Üniversitesi'nden işletmecilik alanında almıştır. Muhasebe ve finans alanında doçentlik, finans alanında profesörlük unvanı almıştır. 1992 yılından beri kamu ve vakıf yükseköğretim kurumlarında muhasebe ve finans alanında dersler vermektedir. Birçok sertifika programında eğitmenlik yapmıştır. Bazı finansal danışmanlık firmalarına şirket değerlemesi konusunda çözüm ortağı olarak hizmet vermekte ve bu kapsamda fiilen şirket değerlemesi yapmaktadır.

Katılım belgesi:

Eğitimin % 70'ine devam eden katılımcılar adına dijital doğrulanabilir katılım belgesi hazırlanacak ve e-posta adreslerine gönderilecektir. Katılım belgeleri E-Devlet üzerinden de sorgulanabilecektir.

 

Eğitim saat 13:45 itibariyle girişlere açılacaktır. Katılımcılarımız eğitime giriş yaptıklarında öncelikle bekleme odasına alınacaktır. Host tarafından isim ve soyisimlerin kontrol edilmesi sonrası eğitime girişleri sağlanacaktır. Bu nedenle, giriş yaparken isim ve soyisim bilgilerinizi düzenlemenizi rica ederiz. Düzenlemeyi Zoom uygulamasından giriş yaparak ya da linke tıklayıp tarayıcıdan giriş yaparak  gerçekleştirebilirsiniz.

 

Merkezimiz yeterli kontenjan oluşmaması durumunda eğitimi başlatmama kararı alabilecektir. Bu durumda eğitim ücretleri kayıt yaptırmış olan kişilerin hesaplarına iade edilecektir.